вівторок, 11 лютого 2014 р.

Світлини шкільного життя. 2 клас



"День туризму. Перемога у змаганнях"












"Як козаки у футбол грали"

"Свята Місія у селі Висипівці"












"Осіння композиція"


 





Конкурс малюнка  "Ой ти, зимонько-зима, веселішої нема"




Акція "Чистий портфель"

 
"До діток іде святий Миколай"


«З Новим роком друзів!» 





"Веселий Лісовичок"

Світлини шкільного життя. 1 клас

"Наша шкільна сім'я" 




















"Смачна юшка для маленьких туристів"
 
"Миколай у гості йде"
   
 "У міста і села йде зима весела"

















"Новорічне свято першокласників"










"Із нетерпінням чекаємо уроки образотворчого мистецтва"



 "Найрідніше місце у класі"










"У пошуках нових пригод"

Конспект уроку. Образотворче мистецтво. 2 клас

Тема. Весна прийшла
Мета:
·             навчити учнів відтворювати глибину простору за допомогою кольору, деталізації переднього плану та методу загороджування;
·             розвивати творчі здібності, зорову пам'ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, мислення;
·             виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання:
·             Матеріали та інструменти: папір для малювання, гуаш, пензлі, ємності з водою, серветки для витирання рук та пензлів.
·             Зоровий ряд: репродукції картин (В. Бакшеєв «Блакитна весна», О. Шевельов «Весна. У садибі», І. Левітан «Квітучі яблуні»). Авторська презентація вчителя.
·             Літературний ряд:приказки про весну, загадки, вірш ( М. Познанська «Весна»).
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
I. Організаційний момент.   
 1.  Психологічний момент.
Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,
Не крутитись на уроці як папуга чи сорока.
Сказати хочеш – не кричи, а лише руку підніми.
2.  Перевірка робочих місць.
3.  Перевірка правил роботи на уроці:  
- Працюй тихо й охайно.
- Не заважай працювати іншим.
- Закінчив працювати – наведи порядок на робочому місці.
4.  Вправа «Очікування».
  - Що кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?
II.    Мотивація навчальної діяльності.
-        Для того, щоб зрозуміти, що ми зображатимемо сьогодні, відгадайте загадки.
Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина, -
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: - …
(Весна)
Тільки сонечко пригріло –
І розтанув килим білий.
Клен радіє: певно, зна –
В гості йде до нас …
 (Весна)
З березнем прийде вона
Пестить сонцем нас …
  (Весна)
-        Сьогодні на уроці будемо зображати прихід весни.
ІІІ.  Актуалізація опорних знань.
1.    Прослуховування художнього слова.(Вчитель декламує вірш).
          Весна
Ще по ярах біліє сніг
І спить озимина,
Та вже з гори струмок побіг, -
До нас прийшла весна.
Землі торкнулася крилом -
Промінням золотим,
І враз повіяло теплом
Над лісом молодим.
Немовби в синьому вінку
Галява між дубів:
То квітнуть проліски в ліску
І синій сон розцвів.
                М. Познанська
-  За нашим вікном настала довгоочікувана весна. Цю пору року всі чекають з нетерпінням. Весна – це час оновлення землі та всього живого. Все розпускається і розвивається, зеленіє і квітне. Квітне рідна земля, і на душі стає приємно, легко, весело.
2.  Створення асоціативного куща «Прихід весни».
3.
 Прослуховування українських приказок про весну.
 Весною все ожива, танцює й співа.
 Весна багата на квіти, а хліба в осені позичає.
Весна красна квітками, а осінь пирогами.
-  А ви радієте весні? Чому?
ІV. Викладання нового навчального матеріалу.
1.    Розповідь вчителя.
- У кожної пори року свій аромат. Зима пахне свіжістю, осінь — прілим листям та дозрілими яблуками. А ось навесні повітря насичене ароматом землі та квітучих дерев. З приходом весни наші українські сади потопають в запашних квітах. Здається, що весь сад укрито пухнастим білим, а іноді рожевим снігом. А довкола лунає ніжна та ласкава музика весни.
2.    Створення проблемної ситуації.
-  Чи можна сказати, що весна – різнокольорова пора року?
3.    Перегляд презентації «Весна – пісня природи».
4.    Обговорення. Висловлення учнями власних суджень і вражень.
5.    Зоровий ряд.
- Подивіться на роботи художників, які малювали квітучі сади. Як яскраво та соковито виглядають біли квіти на фоні землі та неба! (Аналіз наочності.)
- Зверніть увагу на те, що в роботах художників крім яскравих насичених кольорів присутні й м'які, розбілені кольори (рожевий, світло-жовтий).
- На картині Ісака Ілліча Левітана «Квітучі яблуні» ви можете побачити молоді яблуньки, вкриті квітами. Для того щоб передати простір на картині, автор зобразив квітучий сад. Яблуньки, які знаходяться ближче до нас, зображені більшими за розміром ніж ті, що далі.
- Зверніть увагу на квіти, якими вкриті гілки яблунь. На деревах, що ближчі до нас, квіти чіткіші, а ті, що далі, перетворюються на ніжні біло-рожеві хмаринки.
6.    Фізкультхвилинка.

V. Інструктаж.
- Пам'ятайте, що предмети, які знаходяться ближче до нас, зображуються чіткішими, ніж ті, що розташовані вдаличині.
- А ще важливим для зображення є те, що ближчі предмети завжди загороджують предмети, що знаходяться далі.
VI . Самостійна практична діяльність учнів.
(Звучить легка музика – «Весняна пісня»).
(Вчитель надає допомогу учням).
1.  Зображення весняного квітучого саду з урахуванням
правил розміщення ближчих та дальших предметів на площині аркуша.
2.    Показ готового зразка.
3.    Визначення основних етапів роботи.
Примітка. Можлива колективна робота (вирізання зображень дерев та
квітів, намальованих учнями, та приклеювання їх на колективне панно).
VII. Актуалізація набутих знань.
1. Бесіда.
- Яку пору року ви сьогодні зображували?
- Чим відрізняється весна від зими?
- Що навесні відбувається з деревами?
- Як правильно зобразити весняний пейзаж?
2.   Асоціативна павутинка «На уроці Я…»
VIII.    Підсумок уроку.
1.  Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести пластилін, стеки, дощечки для ліплення; розглянути, як художники зображують мишей та кішок.
3. Прибирання  робочих  місць.
4. Проголошення уроку завершеним.



неділю, 9 лютого 2014 р.

Мої учні



Про вчителя



Пісня « Для вчителів»
Тихо повзає в книжці їжачок.
Ну а десь на дошці затанцює крейда.
Хтось не вивчив тему на урок.
Чи не встиг довести теорему.
П-в.
Вчителі! Добрі, милі та красиві.
Вчителі! Поспішаєте куди ви?
Хай завжди вам усміхається сонце з висоти.
Хай зігріють серце кожного малюки.
Щедро нас навчаєте тому,
Що іще не раз в нагоді стане.
Щедроті, молитві  і письму.
Доброті, старанності й пошані.
П-в.
 (Автор слів - Яна Безкоста)